Hakkımızda

Hatay denince akla gelen ilk şey, hiç şüphesiz doğal ürünlerden, özgün tariflerle yapılan yemeklerin eşsiz lezzeti. Anadolu’nun en zengin mutfakları arasında yer alan Hatay mutfağı künefesi, tepsi kebabı, belen tavası, zırh kebabı, öccesi, borani çorbası, kerebiçi, semirseği, kuş gözü, mütebbeli, ekşi aşı, oruğu ve sayamadığımız diğer lezzetleriyle fırtınalar estiriyor.

Anadolu ile Ortadoğu kültürünün kaynaştığı Hatay 600 çeşit yemeğiyle UNESCO tarafından 2017 yılında 26. Gastronomi Şehri olarak ilan edildi.

Beslenmenin sadece biyolojik bir olgu olmadığı gerçeği ile hem gözlerinize hem de duyularınıza hitap eden lezzetli yemeklerin, kaliteli ve güleryüzlü hizmetin, enfes tatlar eşliğinde sevdiklerinizle hoş sohbetlerinizin harmanlandığı samimi bir mekan HATTENA.

Hatay’ın enfes lezzetlerini sizlerle buluşturmak için 2000 yılında kurulduk. Lezzetli yemeklerin altın kuralı doğal ve kaliteli malzemelerden geçtiğinden, mutfağımızda, koruyucu ve tatlandırıcı katkı maddesi içeren ürünleri kullanmadan, organik ürün sertifikalı malzemeler ile yemeklerimizi hazırlıyoruz. Özellikle zeytinyağımız, tuzlu yoğurdumuz, nar ekşimiz, baharatlarımız ve burada sayamadığımız bir çok malzeme kendi üretimimizdir. Yayladağı’nda bir çiftçimiz yıllık buğday üretiminin tamamını sadece Hattena için üretiyor ve taş değirmende öğütüldükten sonra Ankara’ya getiriliyor. Kıymalarımızı marifetli ellerde zırhla çekerek, meşe kömüründe pişirerek sizlere sunuyoruz.

Hatay’ın zengin seçenekler sunan kahvaltısını, leziz mezelerini, iştahları kabartan yemeklerini, tescilli yöresel tatlılarını siz konuklarımızın için hazırladık. Kahvaltılarınızda, öğle ve akşam yemeklerinizde, özel günlerinizde siz değerli misafirlerimizi ağırlamak için hizmetinizdeyiz. Hatay’ın zengin mutfak kültüründen dilediğinizi seçin.

2019 yılı başlarında da beğendiğiniz doğal ve kaliteli lezzetlerimizi satın alabilmeniz için "Online Satış" dükkanımızı hizmetinize sunduk.

Sizde bu lezzetleri ve keyfi tatmak ister misiniz?

- Yemek menümüzde yer alan açıklamalar ve tarifler ile Online Satış dükkanımızdaki ürünlere ait açıklamalar internette yer alan bilgilerden faydalanılarak derlenmiştir. Yayınlamış oldukları araştırmalarla, makalerle, kitaplarla, dokümanlarla ve yorumlarla Hatay Mutfağı ile Hatay Yemek Kültürü hakkında bizlere değerli bilgiler sunan başta Süheyl BUDAK'a, Dr. Kadriye ŞAHİN'e, Sahrap SOYSAL'A ve katkı sağlayan herkese teşekkürlerimizi sunmaktan mutluluk duyarız.