Nar Ekşisi 650 gr

Nar Ekşisi 650 gr

%100 organik doğal Nar Ekşisi 650 gr cam şişede. Kesinlikle koruyucu veya katkı maddeleri içermez. Nar ekşisi katkısız doğal bir ürün olduğundan 1 yıldan fazla süreyle normal oda sıcaklığına saklanabilir. Mayhoş ve tatlı yoğun bir tadı vardır. Nar ekşisi yoğun akışkan yapısı ve tadı ile yemekleriniz ve salatalarınızın vazgeçilmezi olacaktır. Nar ekşimizi gönül rahatlığı ile sevdiklerinizle tüketebilirsiniz.
Ürün Kodu : 022012002
Gramajı : 650 gr
Ambalaj : Cam Şişe
Fiyat : 50,00 TL (KDV Dahildir.)

Çocukluğumuzda en sevdiğimiz bilmecelerinden biri, Orta Doğu ve Yunanistan’da yüzyıllar boyunca şifa amaçlı kullanılan, çeşitli inanış ve dinler için de değişik anlamlar ifade eden, ülkemizin önemli antik kentlerinden biri olan ve Antalya’da yer alan Side’nin antik çağdaki anlamı, Osmanlı kültüründe sevilen kıza gönderilerek evlenme teklif etmenin, misafirlikte “Eviniz bolluk ve bereket dolsun!” demenin en şık ve anlamlı şekli olan sembolik bir meyvedir “Nar”.
Nar (Punica granatum), ekşisi ve tatlısı olabilen, çok severek tüketilenbir meyvedir. Ne şekilde tüketilirse tüketilsin içeriğindeki vitaminlerden faydalanmak mümkündür. Nar tüketebilmenin bir alternatifi de nar ekşisidir.
Hatay’da nar üretimi her geçen gün anlaşılan değeri nedeniyle artarken, nar ekşisi Hatay da üretilen pekmez, zeytinyağı ve künefe gibi tanınan ürünler arasında yerini almıştır.

Yağmur değdikten sonra çatlayan veya yeterince büyümeyip küçük kalan ve ekşimsi narlar toplanır. Kir ve tozlardan arındırılan narlar ikiye kesilir. Küçük oklavalar ile ikiye kesilmiş narlar elle dövülerek tanelerinin dökülmesi sağlanır.
Nar ekşisi yapmak basit fakat bir o kadar da uğraştırıcıdır. Nar ekşisi hazırlarken nar tanelerinin, üzerindeki zarlardan ve nar kabuğundan temizlemek gerekmektedir. Bu kısım itina ve özenle yapılmaz ise nar ekşisi acı bir tatta olacaktır. Narlar ezilmeye ve suyu çıkartılmaya hazır hale getirilir.
Temiz bez veya pamuklu çuvallar içinde ezilen veya mengenelerde sıkılan narın suyu süzgeçten, tülbentten geçirilerek büyük kazanlarda yakılan orta ateşte kaynatılmaya başlanır. Büyük tahta kepçeyle karıştırılan nar suyu, belli bir kıvama geldikten sonra soğuması için bir kenara bırakılır. Hazır olan nar ekşisi, küplerde saklanır.

Nar ekşisi dişeti kanamalarına iyi gelir.
Kan şekerini düzene sokar, bu nedenle şeker hastaları için uygundur.
Gribal enfeksiyonlara karşı vücudun direnç kazanmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar.
Enerji vererek yorgunluğu giderir.

Hiçbir katkı maddesi olmaksızın üretilen nar ekşimizi yemeklerde, salatalarda, dolma, sarma, lahana sarması, pancar, ızgara balık sosu olarak tüketebilirsiniz.

Bu sitede alışverişlerinize ait ödemenizi SSL güvencesi altında kredi kartı ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Bilgileriniz 3. kişi ve kurumlarla kesinlikle paylaşılmamaktadır. Tüm işlemler 256 bit şifrelenerek ve doğrudan bankanız aracılığıyla gerçekleşmektedir. Ürünlerin teslim süreleri bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak 1-2 iş günüdür. footer-card